Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

M. Sunullah Arısoy 2024 Yılı Şiir Ödül Töreni ve Kokteyli

Mayıs 18 @ 17:30

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) tarafından düzenlenen M. Sunullah Arısoy 2024 Şiir Ödülü , Mehmet Sait İmret’in ‘’CAMIN CİĞERE GİTTİĞİ’’ adlı kitabına verildi.
Kuşadası F. Özel Arabul Kültür Merkezi’nde (KUAKMER) düzenlenecek olan ve Hidayet Karakuş, Ayten Mutlu, Ahmet Özer, Çiğdem Sezer , Halim Yazıcı’dan oluşan seçici kurulun katılacağı ödül töreni 18 Mayıs 2024’te yapılacaktır.
M. Sunullah Arısoy Ödülü daha önceki yıllarda Türk dili alanında Emine Yurtçu, Zerrin Küsmez, Selma Kavas, Prof. Dr. Ömer Demircan , Ali Dündar ve İlhan Türk’e; şiir dalında ise Haydar Ünal, Mustafa Yıldız, Asım Öztürk, Zeynep Kurada , Ayten Mutlu , Turgay Fişekçi , Selahattin Yolgiden , Arzu K. Ayçiçek, Veysel Çolak, Muzaffer Kale , Ahmet Günbaş, İhsan Topçu , Ergül Çetin, Hakan Cem , Selami Karabulut , Can Sinanoğlu ,Hüseyin Atabaş, Beytullah Kılıç ,Çağın Özbilgi , Bekir Dadır , Tataryen Lokman , Şaban Akbaba ve Onur Ubay’a verilmiş; Halim Yazıcı, Hilal Karahan , Ömür Özçetin, Gülümser Çankaya, Seçil Avcı ve Emin Kaya’da KEGEV özel ödüllerine değer görülmüştü.
Yaşamının son yıllarını Kuşadası’nda geçiren ve ölümünden sonra kendisine ait 5.000 kitabın, eşi Ülkü Arısoy tarafından Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı’na bağışlanmasıyla vakıf bünyesinde adını taşıyan bir kütüphane açılan M. Sunullah Arısoy’un anısını yaşatmak amacıyla verilen ödül gelecek yıllarda da sürdürülecektir.
22.04. 2024
KEGEV Yönetim Kurulu Başkanı
Şefik SÖZER
ŞAİRİN ÖZGEÇMİŞİ
Mehmet Sait İmret 1983’te Batman’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Almanca bölümünü bitirdi.
2016 ‘da Batman’da başladığı öğretmenlik yaşamını 2016’dan beri İzmir’de sürdürmektedir. Pek çok şiir ve öyküsü çeşitli dergi ve fasiküllerde yayımlanmıştır.
Kasım 2019’da ilk şiir kitabı ÜÇ BEŞ , Yason Yayınları tarafından; ikincisi CAMIN CİĞERE GİTTİĞİ ise Aralık 2023’te Düşünce Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Detaylar

Tarih:
Mayıs 18
Saat:
17:30
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , , ,