KEREM IŞIK KUŞADALILARLA BULUŞTU

Öykü yazarı Kerem Işık, 14 Şubat Dünya Öykü Günü'ne özel olarak KUAKMER’de düzenlenen etkinlikte, edebiyatseverlerle bir araya geldi. Üç öykü kitabı bulunan ve “Toplum Böceği” adlı yapıtıyla 2012 Milliyet Haldun Taner Öykü Ödülü'nün sahibi olan Işık, “Kendine Ait Bir Dünya” konulu söyleşisinde, Kuşadalılara yazma serüvenini anlattı.
Devamını Oku →

Tarihi Kentler Birliği’nden Kuakmer’e Ödül

Haberler Yerel Haberler Aydın Haber Tarihi Kentler Birliği'nden Kuakmer'e Ödül Haber ABONE OL 14.05.2018 - 19:13 | Son Güncellenme: 14.05.2018 - 20:09 Tarihi Kentler Birliği'nden Kuakmer'e Ödül Tarihi Kentler Birliği'nden Kuakmer'e Ödül Kuşadası F. Özel Arabul Kültür Merkezi ve Kent Müzesi, Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından düzenlenen Müze Özendirme Yarışması’nda “Yaşam Kültürü Müzeleri” kategorisinde ödüle layık görüldü.
Devamını Oku →

KUAKMER USULLERE GÖRE ZEYTİNYAĞI SABUNU ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Geleneksel zeytinyağı sabunu yapımı etkinliği düzenleyen F.Özel Arabul Kültür Merkezi ve Kent Müzesi Ege Üniversitesi Türk Halk Bilimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlileri tarafından kayıt altına alındı. Kuakmeri ziyaret eden, Yrd. Doç. Dr. Rabia Uçkun, Yrd. Doç.Dr. Pınar Fedakar, Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sıtkı Bahadır Tutu, sabun yapımını görsel ve sözel olarak kayıt altına aldılar. Yapmış oldukları bu anlamlı katkıdan dolayı teşekkür eden Kuakmer Sosyal Medya hesaplarından da paylaşımda bulundular. Ayrıca Etkinliğe katılan herkese Kuşadası’nın yöresel yemeği Bolama ikramı yapıldı.Katılanlar arasında Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu KESO Başkanı Ahmet Çalım ve Kuşadası Eski Belediye Başkanı Fuat Akdoğan da vardı.
Devamını Oku →

DİDEM KÖKTAŞ MASALLARIYLA BÜYÜLEDİ- http://www.aydindenge.com.tr

Yunan müzisyen Nikolaos Papageorgiou ile birlikte sahne alan masal anlatıcısı Didem Köktaş, Kuşadalıları masallarla, şiirlerle ve şarkılarla büyüledi. 12 Ocak Cuma günü KUAKMER’de (Kuşadası Fatma Özel Arabul Kültür Merkezi) gerçekleştirilen etkinlikte, dinleyiciler tamburun nağmeleri eşliğinde masal dünyasına büyülü bir yolculuk yaptı.
Devamını Oku →